free website templates

Cnc Router Ayna Çerçeve İşleme Örneği


Cnc Router Nedir? Nerelerde Kullanılır?, Cnc Router Hangi Progmlar ile Kullanılır?

Cnc Router Nedir?
Türkçe Karşılığı Bilgisayar Kontrollü Makina Anlamına gelen Kelimenin İngilizce Açılımı Computer Numerical Controller. Olarak Üç Kelimenin Kısaltmasından Oluşan Bir İsme Sahiptir.

Cnc Router Nedir?

CNC Router Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bilgisayar sayısal kontrolü (CNC) çeşitli yeni teknolojilere ve makinelere dahil edilmiştir. Bu işleme biçiminde kullanılan popüler bir makine CNC router olarak bilinir. 


Bir CNC router, çeşitli malzemeleri kesmek için kullanılan yaygın olarak kullanılan el router'ına çok benzeyen bir makinedir. Bir CNC router, çelik, ahşap, alüminyum, kompozitler, plastik ve köpük gibi malzemelerin kesilmesine yardımcı olabilir. 

Bir CNC router, bir CNC değirmenine benzer. Makinenin çalışmasını sağlayan takım yollarını yönlendirmek için bilgisayar nümerik kontrolünü kullanma yeteneği ile birlikte gelir. CNC router'lar israfı azaltır ve üretkenliği artırır, diğer makinelere kıyasla çok daha kısa sürede çeşitli ürünler üretir.

CNC Router Kullanma Örneği

CNC router kullanmanın iyi bir örneği ahşabı manipüle etmektir. Birçok ağaç ustası, çok çeşitli ağaç türlerini kesmek ve şekillendirmek için CNC yönlendiricileri kullanır. Örneğin, batı ABD'deki verandanız için rustik bir sandalye tasarlamak istiyorsanız, böyle bir proje için topladığınız akça ağacı kesmek için bir CNC yönlendirici kullanabilirsiniz. Bilgisayardaki CAD ve CAM yazılımını kullanarak, CNC router'a ahşabı kesin açılardan nasıl keseceğinizi söyleyebilirsiniz. Daha sonra bu yeni kesilmiş odun parçalarını alabilir ve onları rahat ve rustik bir veranda sandalyesinde bir araya getirmek için cıvata veya vida kullanabilirsiniz. 


Diğer CNC makineleri gibi, CNC yönlendiricileri de hassas malzemelerin işlenmesinde çok etkilidir. Bununla birlikte, CNC router'ların kullanıldığı en yaygın faaliyetler arasında ahşap işleme gibi hobiler, mühendislik alanında prototip oluşturma, sanat eserleri üretme ve belirli üretim biçimleri sayılabilir. CNC router'lar üretim merkezlerinde bulunur, ancak özel kullanım için satın alınabilir ve çoğu zaman bireysel kullanıcılar tarafından kolayca monte edilmesini sağlayan özel setlerde gelir. Zaman geçtikçe, üretim süreçlerinde inanılmaz derecede hassas olma yetenekleri olan daha gelişmiş CNC routerlar görmeyi bekleyin.

CNC Router'ları Hangi Ölçülerde Olabilir?

Boyut olarak, eski ve endüstriyel dayanımlı CNC router modelleri son derece büyüktür ve çok fazla alan kaplayabilir. Ancak, daha yeni masaüstü CNC yönlendiricileri çok daha küçüktür ve büyük bir masaya oturabilir. Bu masaüstü makineleri kesinlikle endüstriyel boyuttaki meslektaşları kadar güçlü olmasa da, ev kullanımı için idealdir ve tam anlamıyla bir ev bilgisayarına bağlanabilir. Bir kullanıcı ev bilgisayarındaki yazılımı kullanabilir ve belirli üretim işlevlerini gerçekleştirmek için masaüstü CNC yönlendiricisini programlayabilir

© Copyright 2019 SimgeWeb- Bu Sitede Kullanılan Tüm Resim ve Obje Hakları Tarafımıza Aittir.